• UTAŞ DEFENSE
  • UTAŞ DEFENSE
  • UTAŞ DEFENSE
  • UTAŞ DEFENSE
  • UTAŞ DEFENSE
  • UTAŞ DEFENSE
 
   

UTAŞ DEFENSE

ANASAYFA

Utaş Silah İmalat ve Tasarımı

UTAŞ, silah tasarımı, mühendisliği ve OEM üretimi konusunda uzmanlaşmış bir Türk şirketidir. UTAŞ, tasarımları ile en iyi ateşli silah tasarım şirketleri arasında bulunmakla birlikte 2006 ve 2007 yıllarında NRA’nın American Rifleman Dergisi tarafından “Yılın Silahı” adaylığına layık görülmüştür. UTAŞ mükemmel tasarımlarıyla ödüller kazanmaya devam ederken şirketin kalbi yeniliğe dayanmaktadır.

Yenilikçi mekanik tasarımı, yenilikçi üretim süreçleri ve silahlarda kullanılan yenilikçi materyaller UTAŞ’ı tanımlayan özellikler olarak ön plana çıkmakta ve şirketi bu sektördeki diğer firmalardan ayırmaktadır. Çok sayıda patentli tasarım yeniliğinin yanı sıra yeni UTS-15 av tüfeği, 100% polimerden yapılmış kubuza sahip ilk tüfek olma özelliğine sahiptir. Aslında tüfeğin %80’inden fazlası fiber destekli enjeksiyon kalıplı polimerden üretilmiştir. Elbette ki silahlarda yeni hafif materyallerin kullanılması mükemmel bir mühendislik kabiliyeti ile desteklenmelidir ki bu da UTAŞ’ın uzman olduğu bir konudur.

UTAŞ’ın tasarım stüdyosunda silah tasarım ekibi, bir silah konseptini hayata geçirebilmek için bir 3-D CAD/CAM bilgisayar tasarım programı ile çalışmaktadır. Her bir parça bilgisayar programında konsept haline getirildikten sonra UTAŞ mühendisleri ilgili parçayı değerlendirmekte ve imalat süreci ve materyali konusunda tavsiyelerde bulunmaktadır. Dolayısıyla, bütün silahlar, ilgili kullanım amacı için en iyi silahı üretebilmek amacıyla tasarımı, mühendisliği ve üretimi birleştiren bir ekip ruhu ile geliştirilmektedir.

 

BAİB 2013 Yılı Başarılı İhracatçılar Ödül Töreni

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği tarafından her yıl düzenlenen "Başarılı İhracatçılar Ödül Töreni" nde, şirketimiz Utaş Makine 2013 yılı Savunma ve Havacılık Sanayi Sektörü ihracatında, bölgede gerçekleştirmiş olduğu ihracat rakamları ile birincilik ödülüne layık görülmüş ve düzenlenen ödül töreninde Genel Müdürümüz, ödülünü Ekonomi Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Adnan Yıldırım'dan teslim almıştır.

 

E-Bültenimize kayıt olun / Sosyal Medyada bizi takip edin

UTAŞ DEFENSE
TRYükleniyor.. Lütfen bekleyiniz.detaylar için tıklayın...UTAŞ DEFENSEUtaş Silah İmalat ve Tasarımı1sanal4images,sanal-tur,sanaltur1,sanal, 1 home yok